Dlaczego warto? Metody nauki

Jak skutecznie uczyć się języków obcych?

Nauka języków obcych to zadanie dla wytrwałych, ale także konieczność w obecnych czasach. Otwarte granice, możliwość podróżowania i podejmowania pracy w zagranicznych firmach, a także umiejętność swobodnego komunikowania się z obcokrajowcami to wolność i skarb na wagę złota. Wbrew pozorom podręczniki i ćwiczenia na uzupełnienie to kompletny przeżytek, który niestety nie doprowadzi nas do perfekcji językowej. Coraz więcej specjalistów uważa, że powszechnie dostępne alternatywny metody nauczania języków to znacznie skuteczniejsze sposoby.

Youtube

Tak na przykład filmy na You Tube z native speaker'em, który prowadzi zajęcia online w taki sposób, aby znalazł się czas na gramatykę, słownictwo, a także wymowę poszczególnych zwrotów okazuje się lepszą metodą, ponieważ pozwala nam również zanurzyć się w naturalnej konwersacji. W twarzy człowieka znajduje się ponad 40 mięśni, które w procesie uczenia się języków muszą być używane. Tylko w ten sposób będziemy w stanie opanować akcent i przyzwyczaić aparat mowy do posługiwania się nowym językiem. Zajęcia online stanowią zatem świetną alternatywę dla osób, które w pewnym stopniu opanowały już stronę teoretyczną, a teraz pragną sprawdzić się w prawdziwej konwersacji i ćwiczeniach na słuchanie. Native speakerzy proponują zarówno filmiki, które stanowią fantastyczny materiał do nauki, ale także indywidualne zajęcia za pośrednictwem Skype'a czy innych komunikatorów.

Nie krępuj się rozmawiać

Lekcje prowadzone na żywo mają niebagatelny wpływ na rozwój własnych umiejętności językowych. Nic bowiem tak dobrze nie wpływa na naszą zdolność komunikowania się w obcym języku jak konieczność oraz przełamywanie własnych barier.

Dowiedz się też: Języki obce – gdzie znaleźć pracę?

Similar Posts