Praca

Jak zostać Au Pair? Czy trzeba uczyć się języka obcego?

Program Au Pair to świetny sposób na naukę języków, a także zwiedzanie świata. Żyjąc z lokalną rodziną masz okazję poznać zwyczaje i codzienne życie osób w innych krajach. Ale po kolei:

Kim jest Au Pair?

Au pair to osoba, która opiekuje się dziećmi u zagranicznej rodziny. Musi mieć ukończone 18 lat, ale nie przekroczone 30lat, znać choć trochę język obcy, a przede wszystkim uwielbiać dzieci!

Korzyści dla Au Pair

Przede wszystkim jest to świetna szansa na wyjazd z kraju w celu zobaczenia czegoś nowego. Au Pair ma zapewniony czas wolny w weekendy a tygodniowy czas pracy nie powinien przekraczać 30 godzin. W czasie wolnym może odwiedzić okolice lub wybrać się w dalszą podróż. Rodzina ma także obowiązek zapewnić kurs językowy dla swojej Au pair na odpowiednim poziomie, jest to świetna okazja na doskonalenie swoich umiejętności!

Jak zostać Au Pair?

Istnieje wiele agencji które pomagają w znalezieniu rodziny goszczącej, innym sposobem jest także ogłaszanie się na grupach dla Au Pair na facebooku lub rejestracja na jednej z wielu stron dla chętnych kandydatek. W dwóch ostatnich przypadkach sami umawiamy się z rodziną na przyjazd, na miejscu należy jednak dopilnować formalności takich jak podpisanie umowy czy ubezpieczenie zdrowotne. Więcej informacji w tej kwestii warto poszukać na portalu www.polemika.pl.

Jakie dokumenty przygotować?

Przed wyjazdem należy dokładnie sprawdzić jakie dokumenty będą wymagane od Au Pair oraz jakie powinna sporządzić rodzina goszcząca. Poruszając się po Unii Europejskiej nie mamy obowiązku posiadania wizy czy zezwolenia na pracę, jednak w przypadku wyjazdu do USA lub Wielkiej Brytanii te zasady mogą być inne. Rodzina ma natomiast obowiązek zawrzeć umowę, w której zobowiązuje się do odprowadzania składek zdrowotnych oraz opłacenia kursu językowego. Warto także poszukać ubezpieczenia OC w razie wypadku przy pracy z dziećmi.

Similar Posts